اخبار


تولید ایران خودرو به 2900 دستگاه در روز می‌رسد

🔴 تولید ایران خودرو به 2900 دستگاه در روز می‌رسد

▪️وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون صنایع حمل و نقل، از خط تولید، وضعیت فعلی پارکینگ اصلی و روند ترخیص و تحویل خودروها به مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو بازدید کرد.

▪️با حذف خودروهای ناقص و دارای کسری قطعه از فرآیند تولید گروه صنعتی ایران خودرو، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، از روند تولید و تحویل خودرو به مشتریان بازدید کرد. 

▪️مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خلال این بازدید ضمن اشاره به وضعیت تولید، روند کیفیت محصولات، تحویل و تعهدات به مشتریان اعلام کرد: در طرح تحول کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو، اقدامات بسیار گسترده ای در دستور کار قرار گرفته که قطع به یقین اثرات آن در محصول نهایی بسیار محسوس خواهد بود. 

▪️مهدی خطیبی، تصمیمات سازمان ملی استاندارد را فصل‌الخطاب خواند و گفت: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد، ایران خودرو از سه ماه قبل اعلام کرده است که خودروهای سمند و 405 از خط تولید خارج خواهند شد. 


وضعیت صنعت خودرو کشور هنوز هم قابل دفاع نیست/ خودرو گران نمی‌شود

فاطمی امین: وضعیت صنعت خودرو کشور هنوز هم قابل دفاع نیست/ خودرو گران نمی‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
🔹صنعت خودروی ایران از نظر ظرفیت نیروی انسانی و زیرساخت‌های نصب شده، مناسب است.
🔹بخش عمده‌ای از بی‌کیفیتی که مردم در خصوص خودروها اشاره دارند، ناشی از پلتفرم‌های قدیمی در خودروهایی همچون تیبا، سمند و پژو 405 است که خیلی قابل اصلاح نیستند. 
🔹ایران‌خودرو در سال جاری 80 هزار دستگاه خودروی تارا و سایپا 80 هزار دستگاه خودروی شاهین را جایگزین محصولات قدیمی خواهند کرد که اینها تغییر ریل و حرکت به سمت خودروهای جدید است.
🔹در شرایط فعلی تصمیمی برای افزایش قیمت خودروها و گران شدن آنها نداریم. 


فردا؛ قرعه کشی 4 میلیون متقاضی خودرو در سامانه یکپارچه

🚘 فردا؛ قرعه کشی 4 میلیون متقاضی خودرو در سامانه یکپارچه

🔹در مهلت ثبت نام یک هفته ای، 4 میلیون نفر، اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کردند که پس از پایش اطلاعات از روز شنبه 7 خرداد ماه؛ قرعه کشی از متقاضیان فردا 9 خرداد انجام می‌شود. 
🔹با توجه به افزایش 155 درصدی تولید خودروی کامل از سوی خودروسازان بزرگ کشور در اردیبهشت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 38 نوع خودروی مختلف از پنج خودروساز کشور در این دوره ارائه شده است. 
🔹به گفته مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت باتوجه به میزان عرضه بالا، یکپارچه و متنوع خودرو، شانس متقاضیان در این دوره چندین برابر شده است. 
🔹50 درصد ظرفیت سامانه تخصیص یکپارچه به طرح طرح خانواده و جوانی جمعیت اختصاص یافته است./صداوسیما


مانیتور QD-OLED شرکت MSI

🖥 مانیتور منحنی و ۳۴ اینچی MSI MEG 342C با فناوری QD-OLED معرفی شد

🔹️برند MSI از اولین مانیتور خود با پنل OLED کوانتوم دات رونمایی کرده است‌ این مانیتور از قابلیت‌های بسیاری همچون نرخ بروزرسانی ۱۷۵ هرتزی برخوردار است و به روشنایی ۱۰۰۰ نیت دست پیدا می‌کند.

Xiaomi Pad 6

📱 اطلاعات تازه از سری Xiaomi Pad 6🔹️شیائومی به زودی تبلت‌های جدید خود را به بازار خواهد فرستاد. این تبلت‌ها به احتمال زیاد به پردازنده‌های مدیاتک مجهز باشند و از نمایشگر ۱۴۴ هرتزی پشتیبانی کنند.

100 درصد قطعات خودرو در ایران چینی است

نماینده مجلس: 100 درصد قطعات خودرو در ایران چینی است🔹محمد وحیدی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون راهبردی مجلس با اشاره به اینکه 100 درصد قطعات خودرو در ایران چینی است و همچنین با تأکید براینکه 37 درصد کشتار جاده‌ای ایران از خودروها است، ادامه داد: تنها دوره‌ای که کشتار جاده‌ای کشور کاهش پیدا کرد دوره‌ای بود که واردات خودرو در کشور آزاد شد✅ @Car_news

رئیسی: سخنانم درباره تصمیم‌سخت درست منعکس نشد

رئیسی: سخنانم درباره تصمیم‌سخت درست منعکس نشد

رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان تهران:
🔹 تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام تهران از اولویت‌های دولت و توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران از دغدغه‌های مهم دولت است.

🔹صحبتی که بنده درباره تصمیم‌های سخت در یکی از جلسات روزهای اخیر بیان کردم به شکل صحیحی منعکس نشد. 

🔹صحبت بنده این بود که ما برای تحقق رشد اقتصادی راه سختی در پیش داریم و بدون همراهی مردم و همه ارکان کشور، پیمودن این مسیر ممکن نیست./تسنیمچک‌های فاقد شناسه صیادی از مبادلات بین بانکی حذف می‌شوند

چک‌های فاقد شناسه صیادی از مبادلات بین بانکی حذف می‌شوند

آمنه نادعلیزاده، سخنگوی اجرای قانون جدید چک:

🔹از نیمه خرداد به بعد، چک‌های تضمین شده فاقد شناسه 16 رقمی سامانه صیاد، امکان مبادله به صورت بین بانکی را نخواهد داشت و تسویه آن‌ها صرفا از طریق بانک صادرکننده انجام خواهد شدشعر روز
دوست اش می دارم
چرا که می شناسمش
به دوستی و یگانگی
شهر
همه بیگانگی و عداوت است
هنگامی که دستان مهربانش را به دست می گیرم
تنهایی غم انگیزش را در می یابم
اندوه اش
غروبی دلگیر است
در غربت و تنهایی
هم چنان که شادی اش
طلوع همه آفتاب هاست
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها